• 60 59:24
    8:2
    (Doubek)

Tatran si poradil ve speciální bitvě se Spartou, Liberec poprvé tříbodový

Radost florbalistů Tatranu Střešovice v utkání Livesport Superligy | foto: Tatran Střešovice

Velké utkání na hřišti pražské Sparty dopadlo vítězně pro Tatran. Městské derby 5. kola Livesport Superligy se neslo ve znamení rozlučky s kariérou Milana Garčara, nicméně slavili právě hosté. Už dopoledne vyhrál Liberec ve school matchi, bod vyválčil nováček z Karlových Varů a uspěl také Chodov.

S přechodem na nový web došlo k úpravě karty zápasů. Stačí kliknout na jeden odkaz a naleznete vše na jednom místě - video, online přenos a vylepšené podrobné statistiky aktualizované v reálném čase! Vyzkoušejte výrazně vylepšený MATCH CENTER i vy!

FBC Liberec – BLACK ANGELS 9:5 (3:2, 4:1, 2:2)

Utkání věnované převážně školákům v hledišti rozjeli lépe Pražané, kteří otevřeli skóre už ve třetí minutě. Po polovině první třetiny se však role vyměnily a Liberec začal mít navrch, co se týče střelby. Svěřenci kouče Zdeňka Skružného tak během tří minut otočili na 3:1 a měli situaci pod kontrolou. Na vedení domácích nic nezměnil snížením ani Jakub Hromada.

Ve druhé části se náskok Liberce ještě znásobil, když Severočeši odskočili až na 7:3. Black Angels proto měli velmi náročnou pozici před poslední dvacetiminutovkou, zatímco soupeř do ní šel poměrně s klidem. Vývoj duelu si Liberec pohlídal také po pauze a nenechal hosty, aby dosáhli na jakýkoliv zvrat. Black Angels tak po dvou vítězstvích ztratili, přičemž FBC uhrálo první tříbodovou výhru ročníku. Čtyřmi góly a asistencí se prezentoval Šimon Stránský.

Branky: 12. Dlesk, 14. Ferdan, 15. Stránský, 24. Stránský, 24. Valeš, 27. Valeš, 36. Mádlo, 44. Stránský, 46. Stránský - 3. Obuškevič, 17. Hromada, 22. Renčín, 48. Hromada, 51. Hromada. Rozhodčí: Gavlas - Petřík. Vyloučení: 2:3. Využití: 3:0. Diváků: 362. Zásahy brankářů: Műck 17 - Matiášek 6, Körber 9. MATCH CENTER

ACEMA Sparta Praha – Tatran Střešovice 4:8 (2:2, 1:3, 1:3)

Vstup do zápasu měla lepší Sparta, která se třikrát dostala do vedení o gól. Jenže hosté byli nakonec úspěšnější - ztrátu pokaždé smazali a ve druhé třetině si vytvořili odstup ve skóre. Výsledek pak potvrdili během závěrečného dějství, kdy si Tatran dokráčel pro vítězství 8:4. V soutěži tak stále nenašel přemožitele a má po pěti duelech plný počet bodů.

Měření sil bylo součástí podvečerního programu, jenž uspořádala Sparta v rámci rozlučky s kariérou Milana Garčara. Ten se vrátil do klubu v roce 2017 a pomohl Spartě, aby se vytáhla mezi superligovou špičku. Konal se slavnostní ceremoniál a nescházelo ani utkání florbalových legend.

Branky: 2. Košir, 8. Sedláček, 23. Mühlfait, 44. Curney - 3. Tlapák, 15. Piskáček, 28. Šimek, 29. Kreysa, 35. Němeček, 44. Němeček, 44. Beneš, 60. Havlas. Rozhodčí: Both - Černín. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváků: 960. MATCH CENTER

FB Hurrican Karlovy Vary – FBC 4CLEAN Česká Lípa 4:5p (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)

Velké drama rozhodla až v prodloužení Česká Lípa, která se hodně natrápila s nováčkem soutěže. Karlovy Vary se držely hostům neustále na dostřel, přičemž ve třetí části dokonce šly dvakrát do vedení. Severočeši však pokaždé srovnali a bod navíc jim přiřkl Daniel Štěrba.

Branky: 10. Strachota, 37. Zahraj, 45. Tomčo, 54. Velc - 18. Pekárek, 33. Peška, 49. Peška, 55. Peška, 63. Štěrba. Rozhodčí: Šedivý - Štengl. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváků: 210. Zásahy brankářů: Váradi 21 - Netopilík 18. MATCH CENTER

Předvýběr.CZ Florbal MB – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 12:7 (4:2, 5:2, 3:3)

Vítězství neuniklo ani Mladé Boleslavi, jež má na kontě čtvrtý úspěch z úvodních pěti zápasů. Na výsledku 12:7 se nejvíce podíleli Michal Sládek (3+1) s Milanem Tomašíkem (1+3), jimž zdatně sekundoval Matěj Pěnička (2+1). Ostravané každopádně i přes porážku dosáhli na solidní střeleckou úspěšnost, která při sedmi trefách sahala až téměř ke čtyřiceti procentům.

Branky: 5. Pěnička, 8. Gruber, 12. Sládek, 16. Tomašík, 21. Zakonov, 26. Natov, 28. Sládek, 30. Zoufalý, 35. Hemerka, 52. Chroust, 52. Pěnička, 57. Sládek – 15. Chatrný, 19. Choma, 31. Gál, 33. Bräuer, 49. Pešat, 58. Šulc, 60. Bräuer. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 235. Zásahy brankářů: Týc 12 – Klinka 34. MATCH CENTER

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – PSG PANTHERS OTROKOVICE 8:2 (1:1, 4:0, 3:1)

Chodov i Panthers se před startem utkání nacházeli na spodních příčkách tabulky, čemuž odpovídal také vyrovnaný stav po dvaceti minutách. Až ke konci druhé třetiny se Pražané rozstříleli a zajistili si pohodlné vedení do zbytku střetnutí. I díky pěti bodům Marka Vávry (3+2) tak Chodov dosáhl na výhru 8:2, díky níž se posunuli do lepší půlky celkového pořadí.

Branky: 17. Vávra, 34. Vávra, 34. Vošta, 35. Ondrušek, 37. Dufek, 50. Vávra, 52. Dufek, 60. Vošta - 20. Nehila, 49. Nehila. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváků: 112. Zásahy brankářů: Hodík 22 - Kohút 19. MATCH CENTER

TJ Sokol Královské Vinohrady – FbŠ Bohemians 5:9 (0:2, 3:5, 2:2)

Hostující mužstvo získalo náskok už v první třetině, z čehož těžilo až do konce utkání. Nejblíže vyrovnání se ocitly Královské Vinohrady kolem poloviny hrací doby, jenže Bohemians stále hlídali skóre na svojí straně. K tomu jim přišly vhod slepené trefy z konce prostřední fáze i góly po druhé přestávce, byť se SKV ještě snažilo zahrozit. Body mu ovšem unikly a Sokol je průběžně osmý.

Branky: 27. T. Gärtner, 31. Plíhal, 36. Pergler, 56. Hartman, 60. Pinkas - 4. Buršík, 9. Kisugite, 22. Řehoř, 32. Buršík, 33. Strnad, 37. Řehoř, 39. Forman, 43. Zezulka, 50. Čihák. Rozhodčí: Kropáček - Novák. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. Diváků: 162. Zásahy brankářů: Křepelka 24 - Hyršl 11. MATCH CENTER

Český florbal spustil registrace na TVCom. Stačí udělat pár snadných kroků a můžete si i nadále zdarma vychutnávat živé přenosy z elitních florbalových soutěží. Více info čtěte ZDE.