5:6
    (Ferdan)

Tatran zvládl souboj o čelo, Boleslav vyhrála na Chodově

Radost florbalistů Tatranu Střešovice po výhře nad Vítkovicemi | foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice

Šlágr osmého kola Livesport Superligy dopadl skvěle pro Tatran Střešovice, který porazil výraznějším rozdílem Vítkovice. Bitvu z horních pater soutěže obstarala vítězná Mladá Boleslav na Chodově, přičemž Liberec získal bod navíc v prodloužení proti Otrokovicím.

S přechodem na nový web došlo k úpravě karty zápasů. Stačí kliknout na jeden odkaz a naleznete vše na jednom místě - video, online přenos a vylepšené podrobné statistiky aktualizované v reálném čase! Vyzkoušejte výrazně vylepšený MATCH CENTER i vy!

1. SC TEMPISH Vítkovice – Tatran Střešovice 2:8 (0:4, 0:2, 2:2)

Tatran potvrdil umístění na čele soutěže, když porazil Vítkovice poměrně jasně 8:2. Hosté udělali důležitý krok za vítězství v první třetině díky čtyřem trefám v rozmezí čtyř minut. A ani ve zbytku duelu nepřišel žádný výsledkový výkyv. Momentálně mají Střešovice náskok šesti bodů na první přičce, k nimž přispěl dvěma trefami a dvěma asistencemi Marek Beneš.

Branky: 43. M. Gattnar, 56. Šebesta – 12. Hanák, 15. Havlas, 16. Kreysa, 16. Hanák, 34. Meliš, 39. Beneš, 47. Šimek, 55. Beneš. Rozhodčí: Čížek – Laštovička. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 827. Zásahy brankářů: Souček 14 – Kříž 13. MATCH CENTER

FBC 4CLEAN Česká Lípa – SOKOLI Pardubice 8:2 (2:0, 2:0, 4:2)

Na průběžnou pátou pozici vystoupala Česká Lípa, která výrazně porazila Pardubice. Severočeši s přehledem rozstříleli soupeře osmi góly, přičemž Sokoli jen snižovali v závěrečném dějství. Hlavní podíl na třech bodech měl Jan Peška s bilancí tří branek a jedné asistence.

Branky: 19. Kouba, 20. Kopič, 34. Peška, 38. Štěrba, 55. Peška, 58. Peška, 59. Krajcigr, 60. Kopič – 43. Šmíd, 50. Zozulák. Rozhodčí: Kropáček – Novák. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváků: 289. Zásahy brankářů: Dvořák 10 – Haleš 18. MATCH CENTER

PSG PANTHERS OTROKOVICE – FBC Liberec 5:6p (1:1, 3:2, 1:2 – 0:1)

V prodloužení urval bonusový bod Liberec díky trefě Šimona Stránského v přidaném čase. Hosté přitom prohrávali už 1:4 a museli dohánět nepříjemnou ztrátu. Již zmiňovaný Stránský kromě gólu měl na kontě dvě asistence, čímž FBC pomohl na deváté místo tabulky a bodově dorovnal osmou Ostravu.

Branky: 13. Vykopal, 21. Vykopal, 28. Nehila, 33. Grich, 53. Halama – 17. Smutný, 36. Pařízek, 37. Ferdan, 59. Wiener, 60. Dlesk, 61. Stránský. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváků: 190. MATCH CENTER

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Předvýběr.CZ Florbal MB 4:5 (0:3, 2:0, 2:2)

Boleslav si udělala solidní vedení v první třetině, kdy se trefila hned třikrát. Následně však Chodov zvýšil efektivitu a do konce druhého dějství se dotáhl na rozdíl jediného gólu. Přestřelka potom vrcholila v závěrečné třetině, a rozhodovaly poslední sekundy duelu. Boleslavský Mikuláš Komárek dal rozdílovou branku pouhých osm vteřin před koncem, čímž se Středočeši stále bodově drží s druhými Vítkovicemi.

Branky: 34. Vávra, 39. Dufek, 59. Komárek, 60. Komárek – 4. Natov, 9. Bína, 15. Natov, 46. Natov, 60. Tomašík. Rozhodčí: Furmánek – Šolc. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 452. Zásahy brankářů: Hodík 6 – Bauer 12. MATCH CENTER

Český florbal spustil registrace na TVCom. Stačí udělat pár snadných kroků a můžete si i nadále zdarma vychutnávat živé přenosy z elitních florbalových soutěží.Více info čtěte ZDE.