Olympiáda dětí a mládeže má za sebou třetí den. Kdo zabojuje o zlato?

Olympiáda dětí a mládeže 2024 – chlapci | foto: Český florbal

Mládežnická olympiáda, kterou hostí Jihočeský kraj, má za sebou třetí hrací den. Bojovalo se v rámci play-off i soubojů o umístění. Nejlépe se dařilo Praze, která si zahraje finále v kategorii dívek i chlapců. Parádní turnaj prožívají chlapci z Pardubického kraje, kteří stále nepoznali hořkost porážky.


Známe první semifinalisty, hladký postup pro Středočešky či šokující postup chlapců z Libereckého kraje 

DÍVKY | Čtvrtfinálový program v podání dívek zahájil souboj Moravskoslezského kraje s Jihomoravským. Po dvou periodách vedli hráčky z jihu Moravy o jednu branku, ale Moravskoslezský kraj v závěrečné třetině předvedl mohutný obrat. Hned pěti brankami rozstřílel svého soupeře a zahraje si tak o medaile. To samé platí i o Středočeském kraji, který se ve čtvrtfinále příliš nenatrápil. Středočešky i díky parádnímu vstupu do zápasu s Vysočinou nakonec slavily výhru 5:0. „Měly jsme perfektní vstup do zápasu, to nám strašně pomohlo, pak už jsme si to pohlídaly. Moc se těším na boje o medaile. Musíme se připravit na semifinále, věřím, že máme tým na to, abychom urvaly zlato,“ hodnotila po zápase spokojená reprezentantka Středočeského kraje Zuzana Štípková. 

CHLAPCI | Vyrovnané bylo ze začátku i první chlapecké čtvrtfinále mezi Prahou a Karlovarským krajem. Západočeši dokonce po dvou třetinách vedli 2:1, avšak Pražané rozjeli ve třetí části brankový gólostroj a sedmi brankami jasně překlopili zápas na svoji stranu. Hattrickem a jednou asistencí se o obrat pražského výběru výrazně přičinil Kryštof Uher. Velké drama poté nabídl druhý čtvrtfinálový souboj mezi kraji Jihomoravským a Libereckým. Liberečtí vedli nad favorizovaným jihomoravským výběrem po dvou periodách 2:0, i přes závěrečný tlak a snížení Jihomoravského kraje nakonec Severočeši dokázali svůj náskok udržet a radují se tak z postupu do semifinále, i když do čtvrtfinále zamířili pouze díky lepšímu skóre ze čtvrtého místa ve skupině! 

Domácí Jihočešky si zahrají o medaile, kluci z Olomouckého kraje přetlačili Moravskoslezský 

DÍVKY | O další překvapení v rámci čtvrtfinálových bojů se postaraly Jihočešky. Domácí hráčky dokázaly zaskočit doposud neporažený Liberecký kraj i díky parádním prvním dvoum periodám a míří tak do semifinále. „Postup jsme si vydřely, hrály jsme skvěle týmově a postup jsme si zasloužily. Moc se těším na další zápasy, je tu skvělá atmosféra. Máme velkou motivaci uspět, jelikož hrajeme doma, jdeme se o to porvat,“ odpovídala po vítězném čtvrtfinále Lucie Holejšovská, která přispěla Jihočeškám k postupu třemi asistencemi. Jihočeský kraj vyzve v souboji o finále Prahu. Hráčky z hlavního města měly v souboji s Olomouckým krajem navrch od první minuty a došly si pro jistou výhru 6:1. Hrdinkou zápasu byla Mia Šestáková, jež nastřádala čtyři body za tři branky a jednu asistenci. „Upřímně jsem si moc ani neuvědomovala, že jsem byla produktivní. Hlavně jsem chtěla pomoci týmu. Těším se moc na medailové boje. Na olympiádu jsem se vždycky chtěla dostat a teď máme možnost bojovat o medaili, což je skvělé,“ popisovala Šestáková po čtvrtfinále. 

CHLAPCI | V pokračování chlapeckých čtvrtfinálových bojů se radoval z postupu Pardubický kraj. Východočeši navázali na povedenou základní skupinu a znemožnili bojovat o medaile Středočeskému kraji. Vyrovnané utkání překlopil Pardubikcký kraj na svoji stranu až v závěrečné desetiminutovce, po které mohl slavit výhru 5:3. Velké drama poté nabídlo závěrečné čtvrtfinále mezi Olomouckým a Moravskoslezským krajem. Po dvou třetinách vedl druhý zmíněný kraj 1:0, avšak Olomoucký kraj během třetí části dokázal skóre otočit. Hrdinou okamžiku se stal Jan Rychtecký, jenž sedmatřicet sekund před koncem překlopil výhru na stranu právě Olomouckého kraje. 

Prahu čeká boj o zlato v obou kategoriích, mezi chlapci vyzve Pardubický kraj a mezi dívkami si to rozdá s krajem Středočeským 

DÍVKY | Jako nůž máslem prochází vyřazovacími boji hráčky Středočeského kraje a hlavního města Prahy. Středočešky v rámci svého semifinále ani jednou neinkasovaly, sami naopak nasázely do sítě Moravskoslezského kraje pět branek a zahrají si tak zítra o zlato. V derby souboji si to rozdají s Prahou, které velký odpor nekladly v semifinále Jihočešky. Pražanky od úvodních minut diktovaly tempo hry a došly si nakonec pro vysoké vítězství 8:1. Výrazný podíl na vysoké výhře pražského výběru měla Valerie Skalická, která se prosadila hned čtyřikrát a k tomu přidala i jednu asistenci. „Po prvních gólech jsme dostaly energii a věděly jsme, že to prostě dáme. Jsem moc ráda, jak mi zápas vyšel. Byl to rozhodně můj nejlepší zápas na turnaji. Moc se těším na souboj se Středočeským krajem, jelikož tam hrají i moje spoluhráčky. Bude to určitě vyrovnaný a dramatický souboj,“ těší se na finále hrdinka semifinále, která prozradila, že dojde možná i na sázky se spoluhráčkami ze střešovického Tatranu, které však zítra budou stát proti ní v barvcáh Středočeského kraje. 

CHLAPCI |  I v rámci chlapeckého turnaje nemine finále Prahu. Výběr hlavního města sice prohrával s Libereckým krajem , ale i díky dvěma brankám Jana Michálka nakonec skóre otočil a zvítězil 3:1. Ve finále si to Pražané rozdají s Pardubickým krajem. Východočeši prožívají skvělý turnaj. Hořkost porážky nepoznali ani v semifinále, ve kterém si poradili s Olomouckým krajem 4:2. Zajímavé je to, že právě souboj hlavního města Prahy a Pardubického kraje otevíral v pondělí Olympiádu dětí a mládeže, ve čtvrtek obě mužstva poté celý turnaj v českobudějovické Budvar aréně uzavřou. 

ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ
Play-off – dívky

ČTVRTFINÁLE

ČF1 Moravskoslezský kraj – Jihomoravský kraj 6:2 
ČF2 Středočeský kraj – kraj Vysočina 5:0  
ČF3 Liberecký kraj – Jihočeský kraj 2:5 
ČF4 Olomoucký kraj – Hlavní město Praha 1:6 

SEMIFINÁLE

Středočeský kraj – Moravskoslezský kraj 5:0 
Jihočeský kraj – Hlavní město Praha 1:8 

Play-off – chlapci

ČF1 Hlavní město Praha – Karlovarský kraj 10:4 
ČF2 Jihomoravský kraj – Liberecký kraj 1:2 
ČF3 Pardubický kraj – Středočeský kraj 5:3 
ČF4 Olomoucký kraj – Moravskoslezský kraj 2:1 

SEMIFINÁLE

Liberecký kraj – Hlavní město Praha 1:3
Pardubický kraj – Olomoucký kraj 4:2 

O 9. – 14. místo

CHLAPCI

Jihočeský kraj – Zlínský kraj 8:1 
Kraj Vysočina – Královéhradecký kraj 5:5 
Plzeňský kraj – Jihočeský kraj 1:4 
Kraj Vysočina – Ústecký kraj 6:0 
Královéhradecký kraj – Plzeňský kraj 1:1 
Ústecký kraj – Zlínský kraj 3:2 
Jihočeský kraj – kraj Vysočina 4:2 
Ústecký kraj – Plzeňský kraj 2:2 
Zlínský kraj – Královéhradecký kraj 3:1 

DÍVKY

Ústecký kraj – Zlínský kraj 9:0
Plzeňský kraj – Karlovarský kraj 3:0 
Pardubický kraj – Ústecký kraj 2:1 
Plzeňský kraj – Královéhradecký kraj 2:2 
Karlovarský kraj – Pardubický kraj 0:3 
Královéhradecký kraj – Zlínský kraj 5:3 
Ústecký kraj – Plzeňský kraj 4:4 
Královéhradecký kraj – Pardubický kraj 1:2 
Zlínský kraj – Karlovarský kraj 1:2 

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se