Chci pomáhat

Staň se dobrovolníkem

Vítej a těší nás, že máš zájem se stát dobrovolníkem na akcích Českého florbalu.

Florbal by se neobešel bez pomoci dobrovolníků, ať už u nás v ČR nebo i v zahraničí. Velké sportovní akce jsou závislé na dostatečném počtu lidí, kteří jsou schopni vykonávat svou práci s nadšením, sdílet vizi organizátora a pomoci tak dosáhnout společného cíle.


Proč se stát dobrovolníkem?

Florbal je každým rokem výše a výše na stupnici oblíbenosti u mladé veřejnosti a každoročně přibývá více nových členů v každém florbalovém klubu napříč republikou. Svou vzrůstající oblíbeností se florbal dostává mezi pět nejnavštěvovanějších sportů v zemi.

Je léty ověřenou pravdou, že právě organizační tým je duší a základním stavebním kamenem všech mezinárodních sportovních akcí. Zapojte se do příprav a organizační práce a staňte se součástí největších florbalových akcí v Česku i Vy. Český florbal je proslulý svou precizní organizací s nejvyššími cíli v podobě diváckých rekordů. Pomozte nám jich dosáhnout a buďte součástí historických a nezapomenutelných florbalových okamžiků. Na oplátku kromě zážitků vám zajistíme stravování a ubytování, pokud se akce koná mimo bydliště zájemce, organizátorské tričko a mnohé další.

Kde se můžeš uplatnit?

  • U plochy na sběr míčků a být tak v těsné blízkosti dění při zápase, nebo na vše dohlížet od stolku, pomáhat s časomírou a mít tak možnost sledovat zkušenější organizátory nebo i hlasatele.
  • Žádný zápas se neobejde bez zapisování zápasu o utkání nebo zaznamenávání statistiky jednotlivých zápasů, hráčů.
  • Na konci každého zápasu je ocenění, a i zde je potřeba pomáhat, příprava ceremoniálu nebo přímo při předávání cen.
  • V neposlední řadě můžeš vypomoci v zázemí a postarat se tak o chod zázemí organizátorů nebo v tiskovém centru, případně o diváky a pomoci jim se tak orientovat v hledišti.
  • Nedílnou součástí, hlavně na mezinárodních akcích, je i pozice teamguida. Jinak řečeno jsi pravou i levou rukou pro zahraniční tým, který doprovázíš po celou dobu akce - na hale, na hotelu. Občas je zapotřebí něco zajistit na hotelu, nebo přidat autobusový transfer apod. Zde je podmínkou věk minimálně 18 let v den počátku akce a plynně rozumět a mluvit anglicky.

Nejbližší akce

Litujeme, ale aktuálně nehledáme žádné dobrovolníky.

Jak začít?

I dobrovolnictví má svá pravidla a podmínky. Aby ses stal dobrovolníkem u akce pořádané Českým florbalem, musíš dosáhnout minimálního věku 12 - 15 let (dle typu akce), a to nejpozději v den začátku příslušné akce.

V dostatečném předstihu na webových stránkách Českého florbalu zveřejňujeme přihlašovací formulář k jednotlivým akcím. Stačí tedy sledovat náš web a profily na sociálních sítích.